דלקות אוזניים

'דלקת באוזן התיכונה' (ACUTE OTITIS MEDIA) הינה דלקת ויראלית או חיידקית של האוזן התיכונה, אשר לעתים מלווה גם במחלת דרכי נשימה עליונות.

20-40% מסך כל הביקורים אצל רופאים עד גיל 5 הם על רקע כאבי אוזניים או סביב בעיות אוזניים. רוב הילדים סובלים לפחות פעם אחת מדלקת אוזניים, וכשליש מהם יסבלו מדלקות אוזניים חוזרות ונישנות.

הסיבה לריבוי דלקות אוזניים בגילאים הקטנים היא המבנה של האוזן. לאוזן התיכונה יש פתח אוורור לחלל הפה (חצוצרת אאוסטכיוס) שתפקידו לווסת את הלחצים בין האוזן התיכונה ללחץ שמחוץ לה. מצידה השני של האוזן התיכונה יש את עור התוף שאמור להיות סגור ואטום. מבנה הפתח בתינוקות וילדים קטנים הוא כזה שלעתים השוואת הלחצים איננה נעשית כראוי, ואז נוצר תת-לחץ באוזן הגורם לשאיבה של הנוזלים מכלי הדם שבסביבה לתוך חלל האוזן – והיא מתמלאת בנוזל.

נוזלים באוזניים -
ברוב המקרים נוזלים באוזניים עוברים תוך מספר שבועות ולרוב לא משאירים שום נזק.
באחוז קטן מהמקרים לוקח מספר חודשים עד שהתופעה נעלמת, ובאחוז קטן עוד יותר מהווים הנוזלים הללו בעיה משמעותית הגורמת להפרעת שמיעה הקשורה לדלקות אוזניים חוזרות.

כדאי לדעת:

* נוזל שעומד מהווה קרקע מזון מצויינת לחיידקים, לכן – ברגע שיש זיהום בדרכי הנשימה  העליונות הוא עלול להתפתח לדלקת אוזניים.

* 80% מדלקות האוזניים יחלימו ללא כל טיפול רפואי, ובכל זאת – יש צורך להקל על הסבל של הילד או התינוק.

* חשוב להבחין בין כאבים הקשורים ישירות לדלקת האוזניים לעומת כאבים באוזניים אשר מגיעים כמקור משני לבעיה במקום אחר.

למה הומאופתיה?

  • הומאופתיה הינה שיטה טבעית אשר מחזקת ומעודדת את כוחות המרפא של התינוק או הילד בעזרתה של הרמדי ההומאופתית ובכך הוא מצליח להתמודד עם הבעיה ולהפתר ממנה לצמיתות.
  • הטיפול ההומאופתי הינו אישי ומותאם לכל אחד באופן אינדיווידואלי.
  • הרמדי ההומאופתית איננה תרופה כימית ולכן אין לה תופעות לוואי.
  • השימוש בהומאופתיה הינו בטוח לכל גיל ואיננו מייצר תלות כלשהי.

כיצד זה עובד?

  • במפגש הראשון אקבל את המידע מהוריו של התינוק ואתרשם ממנו באופן כללי.
  • חשוב לי לדעת מספר פרטים הן לגבי מצבו הפיזי כגון: מתי החלה דלקת האוזניים, תדירות התופעה, היסטוריה רפואית ועוד, והן פרטים נוספים כגון: אופיו, אורח חייו ועוד.

לפרטים נוספים אנא חזרי אלי:
שם מלא: טלפון:

Tagged , , , , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.