בעיות עיכול בתינוקות

בעיות עיכול בתינוקות מלא

תנועות המעיים והיציאות אצל תינוקות משתנות מפעם לפעם בצבען, באחידותן ובתדירותן. יציאה רגילה של תינוק אחד אינה נחשבת תקינה אצל תינוק אחר.

אין צורך לדאוג בנוגע להרגלי תנועת המעיים של תינוקך, אלא אם יש שינוי במספר היציאות, או שהיציאות הופכות מימיות, דמיות, קשות מאוד או מלוות בכאב. במקרה של חשש לגבי תקינותן של היציאות, ניתן להתייעץ עם הרופא/ה או האח/ות.
יש לזכור כי תינוקות מתאמצים ונאנחים באופן טבעי במהלך פעולת המעיים.

שלשולים

הגורמים לשלשול אצל תינוקות הם רבים ושונים. תינוק ממוצע יסבול משלשול כשלוש פעמים במהלך השנה הראשונה. סימני השלשול הם: יציאות תכופות, מימיות – לרוב תוך שינוי צבע וריח.

במהלך השלשול תינוקות מאבדים מגופם נוזלים ומינרלים חשובים (הנקראים לקטרוליטים). איבוד רב של נוזלים הנגרם כתוצאה משלשול עלול להוביל למצב חמור עוד יותר -  התייבשות, במיוחד אם התינוק גם מקיא לכן חשוב להיות ערניים.

עצירות

עצירות אצל תינוקות היא מצב בו המעיים לא מתרוקנים בצורה מסודרת:
לתינוק יהיה קשה או שיגרם כאב בעת שירוקן את מעיו. יש לשים לב שלא כל תנועת מעיים בלתי סדירה משמעה עצירות. מקרים נדירים קשורים בבעיה אורגנית כלשהי.
גם כאן, כמו במקרה גזים אצל תינוקות, יש הבדל לטובת תינוקות יונקים בפעילות המעיים:  לתינוקות יונקים יש את הורמון המוטילין (מגביר את תנועתיות המעיים) ומספר סוגים של חיידקים מועילים במעי הגס שמסוגלים לפרק את חלבוני חלב האם שבדרך אחרת לא היו מתעכלים. התוצאה היא שצואתם רכה יותר, דבר שמקל על תנועתיות המעיים.

כדאי לדעת:

* אצל תינוקות יונקים – גם יציאה אחת לחמישה ימים אינה נחשבת לעצירות.

* כשתינוק עובר למזון מוצק ומגוון עלולה להתפתח אצלו עצירות על רקע חוסר בשלות של מערכת העיכול, המתקשה לעכל את המזון שנכנס פנימה.

* עצירות על רקע התנהגותי נגרמת אצל תינוקות בתקופת הגמילה מחיתולים.

למה הומאופתיה?

  • הומאופתיה הינה שיטה טבעית אשר מחזקת ומעודדת את כוחות המרפא של התינוק בעזרתה של הרמדי ההומאופתית ובכך הוא מצליח להתמודד עם הבעיה ולהפתר ממנה לצמיתות.
  • הטיפול ההומאופתי הינו אישי ומותאם לתינוק באופן אינדיווידואלי.
  • הרמדי ההומאופתית איננה תרופה כימית ולכן אין לה תופעות לוואי.
  • השימוש בהומאופתיה הינו בטוח לכל גיל ואיננו מייצר תלות כלשהי.

כיצד זה עובד?

  • במפגש האבחון הראשון אקבל את המידע מהוריו של התינוק ואתרשם ממנו באופן כללי.
  • חשוב לי לדעת מספר פרטים, הן לגבי מצבו הפיזי כגון: זמנים/שעות קשות של העצירות או השלשול, תדירות, האם הוא יונק או לא, היסטוריה רפואית ועוד, והן פרטים נוספים כגון: אופיו, אורח חייו ועוד.

לפרטים נוספים אנא חזרי אלי:
שם מלא: טלפון:

Tagged , , , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.