גזים אצל תינוקות

הגזים, או בשמם המדעי - "קוליק", אופייניים לתינוק בראשית חייו, בעיקר בתקופה שבין היוולדו לשלושת החודשים הראשונים לחייו, וגורמים לאי-נעימות ולחוסר שקט עבור התינוק והאם.
התופעה יכולה להשתנות מתינוק לתינוק בכל פרמטר – בתדירות, בשעות אופייניות ובאופן בו התינוק מביע את תסכולו מהמצב.  עד היום לא הצליחו לאפיין באופן גורף מתי ובאיזו עוצמה יסבול התינוק מכאבי הבטן.

למרות שאצל מרבית התינוקות התופעה נעלמת כעבור מספר חודשים, חלק מהתינוקות ממשיכים וסובלים מגזים גם בגילאים מאוחרים יותר – אך בתדירות פחותה יותר.

הסיבה לגזים אצל תינוקות היא התסגלות מערכת העיכול של התינוק לעיכול ולפירוק של מזון. ישנם מספר גורמים אפשריים לתופעה: האכלת יתר, עומס על מערכת העיכול, תהליכים חדשים בפעילות מערכת העיכול, שכיבה ממושכת מדי על הגב, טונוס שרירים גבוה ועוד. גורם נוסף וידוע הוא שתינוקות שמקבלים פורמולות מזון סובלים יותר מאלה אשר יונקים.

למה הומאופתיה?

  • הומאופתיה הינה שיטה טבעית אשר מחזקת ומעודדת את כוחות המרפא של התינוק בעזרתה של הרמדי ההומאופתית, ובכך הוא מצליח להתמודד עם הבעיה ולהיפטר ממנה לצמיתות.
  • הטיפול ההומאופתי הינו אישי ומותאם לכל אחד באופן אינדיווידואלי.
  • הרמדי ההומאופתית איננה תרופה כימית -  ולכן אין לה תופעות לוואי.
  • השימוש בהומאופתיה הינו בטוח לכל תינוק ואיננו מייצר תלות כלשהי.

כיצד זה עובד?

  • במפגש האבחון הראשון אקבל את המידע מהוריו של התינוק ואתרשם ממנו באופן כללי.
  • חשוב לי לדעת מספר פרטים הן לגבי מצבו הפיזי כגון: תדירות התקפי הגזים, זמני החמרה, האם הוא יונק או לא, ביטויי הכאב, היסטוריה רפואית ועוד, והן פרטים נוספים כגון: אופיו, אורח חייו ועוד.

לפרטים נוספים אנא חזרי אלי:
שם מלא: טלפון:

Tagged , , , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.